خانه / آخرین مطالب / تاثیر هاست و سرور بر سرعت وب سایت

تاثیر هاست و سرور بر سرعت وب سایت

هاست و سرور یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی سرعت سایت هستند و ما هم در این مقاله قصد بررسی تاثیر هاست و سرور بر سرعت وب سایت را داریم.

 

کیفیت هاست و موقعیت سرور دو عامل اصلی کیفیت یک هاست برای وب سایت است. هر چه موقعیت هاست با موقعیت بازدیدکنندگان سایت نزدیک تر باشد سایت از سرعت لود بیشتری برای آنان برخوردار می شود.

سرعت وب سایت

موقعیت هاست

موقعیت هاست یعنی محل قرارگیری هاست (جایی که سایت شما میزبانی می شود). به طور مثال هاست نت افراز  دیجی طراحان بر روی سرور های ایران است. موقعیت هاست و پورت اینترنتی که به سرور وصل هست تاثثیر خیلی زیادی در افزایش سرعت لود سایت دارد  در هنگامی که کاربری از کشور ایران به سایت متصل می شود کاربر دیتا سایت را از سرور میزبانی سایت دریافت می کند، حال اگر این سرور در کشور خودش باشد سایت با سرعت بهتری لود می شود اما اگر در کشوری دیگر باشد سایت با کمی کندی بارگذاری می گردد.

نرم افزار ها و وب سرور

یکی دیگر از عوامل موئثر بر روی افزایش سرعت سایت از طریق هاست، نرم افزار هایی است که بر روی سرور سایت نصب شده اند. وب سرور نرم افزاری است که وظیفه ی پاسخ به مرورگر را دارد. هنگامی که کاربر آدرس سایت را در مرورگر خود وارد می کند این وب سرور است که محتوا سایت را برای کاربر به نمایش در می آورد و در حال حاضر هم از بهترین وب سرور های موجود می توان Apache ، Lightspeed و Nginx اشاره کرد.

قدرت سخت افزاری 

مهم ترین عامل تاثیر گذار بر روی تاثیر هاست و سرور بر سرعت لود سایت قدرت سخت افزاری سرور است. هر چه قدرت سخت افزاری سرور بیشتر باشد سرور فشار کمتری برای لود سایت ها به خود می آورد.

تعداد سایت میزبانی شده

هر چه تعداد سایت های میزبانی شده بر روی یک سرور کمتر باشد، سرور سخت افزار بیشتری را برای سایت ها در اختیار دارد که این منجر به افزایش سرعت سایت ها می شود.

لینک نوشته در کردمدیا

درباره ی gasemian

همچنین ببینید

آغاز فروش مایو در مترو+متلک جدید به جلیلی و کلانتری!

آغاز فروش مایو در مترو+متلک جدید به جلیلی و کلانتری! طنز و کاریکاتور > طنز – ضمیمه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

tarahandigikala
تهیه شده توسط گروه فنی کردمدیا